Sınav ve Belgelendirme ile İlgili Tüm Sorularınız için:

Tel: 0 (246) 211 30 06   /   0 (246) 211 30 03 

E-mail: belgelendirme@sdu.edu.tr
             ybemakreditasyon@gmail.com

Fax: -

Mesleki Yeterlilik Belgesini Nasıl Alabilirim?

MYK onaylı Mesleki Yeterlilik Belgesi, MYK tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarında sınava girerek, sınavın tüm yeterlilik birimlerinden başarılı olunması halinde alınır.

 

Mesleki Yeterlilik Belgesinin Geçerlilik Süresi Nedir?

Mesleki Yeterlilik Belgelerinin geçerlilik süresi ilgili ulusal yeterlilikte belirtilmiştir.

 

Mesleki Yeterlilik Belgesi Alabilmek İçin Sınavlara Nasıl Başvurabilirim?

SDÜSEM tarafından ilan edilen sınav, başvuru tarihlerinde SDÜSEM web sayfası üzerinden online olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Gerekli olan evrakları elden veya kargo/posta yoluyla eksiksiz olarak kurumumuza ulaştırıldığında başvuru tamamlanmış olur.

 

Sınavlara Hangi Kaynaktan Çalışmalıyım?

Teorik ve Performans Sınavlarında adayların bilgi, beceri ve yetkinliklerinin ölçüleceği öğrenme çıktıları ve başarım ölçütleri ilgili ulusal yeterlilikte verilmiştir. Ayrıca SDÜSEM – Personel Belgelendirme Birimi web sayfasında “Sınav İçin Faydalı Bağlantılar” kısmında doküman mevcut bulunmaktadır. Ancak bu öneriler sadece yol gösterme amaçlı olup sınav sorularının birebir bu kaynaklardan çıkacağı anlamına gelmemektedir.

 

Mesleki Yeterlilik Belgesi Almak İçin Birim Birleştirme Yapılabilir Mi?

Daha önce MYK tarafından Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşlarında sınava girmiş olan ve birim birleştirme yapmak isteyen adaylar, SDÜSEM’de sınava girerek belge almaya hak kazandıkları taktirde, belgesini SDÜSEM’den talep edebilirler.